Potocznie toksyna botulinowa jest najsilniejszą z poznanych toksyn. Powstaje dzięki Gram-dodatniej laseczce beztlenowej clostridium botulinum. Wyróżnia się 8 typów toksyny botulinowej (A, B, C, D, E, F, G, H):
- A, B, E, F, G – wrażliwość człowieka,
- A, B, E – botulizm,
- A, B, C, F – zastosowanie w medycynie
- A – wykorzystanie w medycynie estetycznej
- H – odkryty 2013 r. (w dalszym ciągu w badaniu)
W medycynie estetycznej wykorzystywany jest głównie serotypA.
Toksyna botulinowa wykorzystywana jest zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej. W pierwszej grupie znaleźć można takie dolegliwości, jak migrena, blefarospazm (kurcz powiek), zez, kręcz szyi, nietrzymanie moczu, bruksizm i wiele innych.
Jeśli chodzi o medycynę estetyczną z wykorzystaniem toksyny botulinowej, to zabieg można zacząć stosować od około 30. roku życia jako forma profilaktyki lub wcześniej. Kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do zabiegu są równie ważne, a niekiedy nawet ważniejsze niż przeprowadzenie samego zabiegu iniekcji toksyny botulinowej. Zajmuje więcej czasu niż sam zabieg, ale należy ją traktować jako integralną i nierozerwalną część. Prawidłowa kwalifikacja pacjenta i właściwe postępowanie przygotowawcze to gwarancja skuteczności naszego działania.
Praktykowane podczas szkolenia metody oraz wykorzystanie produktów zależą od wskazań występujących u modeli/modelek. Wskazania oceniane są podczas konsultacji przedzabiegowych przez trenera wspólnie z grupą kursantów.
Partie zabiegowe:
- nos
- uśmiech dziąsłowy
- pachy, dłonie, stopy (nadpotliwość)
- bruksizm
- mięsień szeroki szyi (platysma)
Kurs przeznaczony jest dla lekarzy i lekarzy stomatologów, którzy ukończyli podstawowe szkolenie z zastosowania toksyny botulinowej typu A w zabiegach estetycznych.
Ilość godzin: 7
Ilość uczestników: do 5 osób
Koszt szkolenia: 2300 PLN
Informujemy, że na szkolenie kursantka/nt mogą przyjść ze swoimi modelkami/mi, jak i również sami skorzystać z możliwości bycia modelką/em.
Koszt udziału modeli: 300 PLN/ za jeden obszar